utorok 29. marca 2016

Padlí anjeli

    e-kníhkupectvo Martinus.sk
Autorkou tejto úžasnej série je 35 ročná rodáčka z Dallasu Lauren Kateová. Je medzinárodne veľmi úspešnou autorkou fikcie pre mladých dospelých.

Dej sa krúti okolo Lucindy, mladej baby ktorá sa stane podozrivou zo zatiaľ neobjasnenej vraždy. Luce je umiestnená do internátnej školy (nápravného zariadenia)  Meča a kríža kde sa znova zamiluje do Daniela Grigoriho, jedného zo študentov. Znova ??? Toto je otázka ktorá vystihuje celú túto anjelskú sériu. Dôvod prečo sa to všetko deje a ako to všetko vlastne začalo sa dočítate v knihách. Nechcem príliš veľa prezrádzať pretože práve to odhaľovanie tajomstiev a príčin utrpenia Luce a Daniela je na tejto sérií najlepšie.
Jednou z vecí čo ma zaujali na tejto sérií sú postavy. Väčšina postáv sú padlí anjeli.Sú stelesnením dokonalosti. Sú krásny, múdry, silný a nesmrteľný. Samozrejme, rátam medzi nich aj anjelov pekla. Je jedno na ktorej sú strane, autorka ich tak úžasne vykreslila že sa mi páčila každá jedna postava tejto knihy. Dokonca aj Lucifer.
Mojimi obľúbencami sú Daniel, Cameron (Cam), Lucinda (Luce),
Daniel, Lucindina spriaznená duša je jedným z padlých anjelov. Je to pekný blonďák  s fialovými očami. Je to vysnívaný chalan väčšiny  dievčat.
A potom je tu ešte Cam, padlí anjel na strane pekla a kedysi Danielov dobrý priateľ. Má čierne vlasy a žiariace zelené oči. Na začiatku mali dokonca Luce a Cam krátky románik.

Spomínam anjelov, démonov a Lucifera no nemyslite si že ide o nejakú nudnú biblickú poviedku! Ide hlavne o príbeh zakliatej lásky. Niektoré udalosti v knihe ma doslova naštvali lebo sa veľkým oblúkom vyhýbali mojím predstavám. Pri tretej časti som sa trochu nudila pretože tam bolo málo scén s Danielom a samé opisy miest kde sa Luce práve ocitla. Nič by som autorke nevytkla,možno len to ako vymodelovala ten koniec. Dej sa už začínal formovať do niečoho úžasného a presne ako som predpokladala prišlo veľkolepé odhalenie. Keď som už čakala And they lived happily ever after , autorka tam zalepila taký koniec aký by som tam dala ja keby som nevedela ako to ukončiť. Inak som maximálne spokojná a veľmi sa mi páčilo prevedenie obálky knihy.

Ak vás táto séria zaujala nájdete je na Martinus.sk----> http://www.martinus.sk/?uItem=99375
1 komentár:

  1. Ahoj ��, veľmi rada čítam knihy a preto mi neušla možnosť prečítať si túto zaujímavú fantasy sériu. Ako sa už spomína v tomto príspevku, dej je veľmi dobre napísaný a priam ťa do seba vtiahne. Síce som sa ledva prelúskala tretím dielom, ale stálo to za to. Odporúčam prečítať �� ��

    OdpovedaťOdstrániť